Jeg har prøvd det før, å få litt frisk luft hver dag. Bare ta en tur på trappa noen sekunder i det minste, men det sklir alltid ut. Nå, derimot, spørs det om jeg har funnet løsningen for å få til mer frisk luft. Vi har nemlig bygget garasje. Dvs vi bygger ikke, men vi betaler og den blir vår 😉
Ikke helt ferdig ennå. Gjenstår litt ute bl a.
Garasjen består av plass til bilen og vi har store planer om å faktisk ha bilen stående inni der 😉 Ved siden av garasjen er det en stor bod. Oppe er det et lite vindfang og en loftsstue. Sistnevnte er helt ferdig og tatt i bruk allerede.
Formen har ikke vært den helt store i det siste. Det har nok blitt for mye aktivitet. Noen ganger så kjennes det neste litt for slitsomt ut å gå i garasjen, men jeg har bestemt meg for at det er en del av min daglige aktivitet fra nå av. Så får jeg heller prøve å bli stabil herfra. Det er nemlig urealistisk å ha en ekstra stue, der sønnen min tilbringer en del tid også, uten at jeg skal kunne gå dit.
Det er ikke langt fra huset til garasjen.
Her står jeg på trappa og bak hodet mitt er inngangsdøra til boden.
Egentlig var planen å ha trapp og inngang til loftet på baksiden av garasjen. Etter diskusjon med snekkeren og å ha sett hvor lite plass av boden en trapp inne ville ta, så gikk vi heldigvis for trapp inne. Dette betyr nok mye for meg og jeg tror loftet blir mer brukt med denne løsningen enn om jeg måtte ha gått på baksiden og opp en trapp ute der. Tenk bare på snømåking. Nå tar jeg bare på slippers og tusler bort til boden.
Overkommelig strekning fra døra og bort til trappa.
Og sånn har vi det i loftsstua.
Sofa- og TV-avdelingen.
Det er et stort rom, så det er fremdeles plass til flere ting der oppe, men det tar vi evt etter hvert. Har det vi trenger der nå.
Vi hadde lyst på flere og litt spesielle vindu. Vi trengte også vindu som kan åpnes. Da valgte vi en slik løsning.
Utfordringen med sånne vinduer ble skjerming/gardiner. Prøvde å finne løsninger på nett, men det dukket ikke opp noe vi likte til den summen vi synes var grei. Da kom den smarte mannen min på en løsning. Han laget rammer i samme form som hver av de seks vinduene. Til disse rammene festet han lystett rullegardin. Og så festes hver ramme til «sitt» vindu med borrelås. Så nå har vi «gardin» til hvert enkelt vindu og kan velge hvor mye vi vil skjerme. Vi har også fått laget oss en smart kasse til å ha rammene stående i når de ikke er i bruk.
Jeg, og de andre to også forresten, trives kjempegodt på loftet. Sønnen har et lite soverom, så det er nok utrolig godt for han med større plass. Vi bruker det nok når ikke han er der. Har hatt venninnebesøk der denne uka og går gjerne dit på ettermiddagen og ser en episode i en eller annen serie jeg følger med på. Det passer godt inn med sønnens fotballtreninger.
Det er kanskje litt sunt for meg med nye vegger og litt annen utsiktsvinkel også. Jeg har jo stort sett sittet inne i huset her de siste 8,5 årene. Ny sofa er det også der. Så da prioriterer jeg ørlitegrann frisk luft og nye omgivelser jeg da, selv om formen ikke alltid er helt enig i det – ennå. Men det kommer. Det blir jo alltid bedre bare jeg får nok hvile 💙
Dette var virkelig flott. Trivelig sted i garagen! Kos dere!
LikerLiker
Tusen takk 😊
LikerLiker